У НБУ визнають, що фінансова система України є частиною світової піраміди

10 Червня 2012, 18:00

«Ми знаходимося у світовій піраміді. І якщо всі країни демонструють падіння темпів економічного зростання, – це даність. Відповідно Україна не може фонтанувати економічним зростанням, божевільними досягненнями у цій галузі. Звичайно, рівень кредитування буде уповільнений у міру одужання світової економіки», – констатувала представниця НБУ. .

Водночас Щербакова наголосила, що поточна динаміка не задовольняє НБУ, а тому регулятор намагається пожвавити кредитний ринок. Серед реалізованих заходів – пом’якшення монетарної політики, що виявилося в зниженні відсоткових ставок та лібералізації порядку формування обов’язкових резервів. У сукупності це вже дало змогу підвищити рівень ліквідності банківської системи.

Однак директор Гендепартаменту грошово-кредитної політики НБУ наголосила, що одними зусиллями центробанку ситуацію проблематично. «Основна частина проблем лежить все-таки в площині економіки», – зазначила Щербакова.

За її словами, на даний момент активізацію банків стримує нинішній рівень проблемних кредитів, також перед ними стоїть питання – а кому зараз можна видавати позики, оскільки достатньо надійних позичальників обмаль.