Голова Національного банку Яків Смолій заявив, що схвалення Радою директорів Міжнародного валютного фонду нової програми співпраці з Україною на умовах stand-by аrrangement (SBA) є важливим сигналом для українців та для міжнародних інвесторів, що реформи в Україні тривають. Про це в середу, 19 грудня, повідомляє прес-служба НБУ.
"Підтримка України Міжнародним валютним фондом є вкрай важливим сигналом як для українців, так і для міжнародних інвесторів – особливо в умовах розгортання нового політичного циклу – що реформи в Україні тривають. Зокрема – у фінансовому секторі", – підкреслив Смолій.
Як зазначається, затверджена програма фокусується на продовженні тих реформ, реалізація яких забезпечувала макроекономічну та фінансову стабільність в країні впродовж останніх років. А саме – режиму таргетування інфляції і гнучкого курсоутворення гривні, які стали дієвим інструментом зниження інфляції в Україні з понад 60% у квітні 2015 року до поточних 10% і 5% в середньостроковій перспективі.
"Уперше в історії України виконання цілі з інфляції, яку встановив Національний банк, стало і одним з цільових показників програми МВФ. Це підтверджує, що низька і стабільна інфляція є необхідною передумовою стійкого економічного зростання, а режим інфляційного таргетування – найефективніший шлях до неї. Спільні цілі у цій площині означають, що МВФ вірить у спроможність Національного банку знизити інфляцію до 5% і утримувати її на такому рівні впродовж тривалого періоду", – наголосив Смолій.
Крім того, у НБУ заявили, що інший фокус нової програми – зміцнення фінансового сектору та подальше відновлення банківського кредитування.
"Водночас нова програма співпраці України та МВФ – це й "подушка безпеки", яка допоможе підтримати макрофінансову стабільність у країні в умовах суттєвих платежів за зовнішнім боргом обсягом близько 6 млрд дол. США, які очікують на нашу державу впродовж наступного року", – зауважив голова Національного банку.
Нагадаємо, Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму $3,9 млрд, а також вирішила найближчим часом виділити у рамках цієї програми перший транш на $1,4 млрд.