У НАЗК назвали причетних до публікації фейкової декларації

23 Серпня 2016, 09:21

Національне агентство з питань запобігання корупції не знайшло підтвердження фактів несанкціонованого втручання в роботу системи е-декларування. Про це написала у Facebook директорка агентства Наталія Корчак з посиланням на висновки комісії.

Вона додала, що подача фейкової декларації члена НАЗК Руслана Рябошапко 19 серпня була здійснена з допомогою дійсної електронного цифрового підпису, але файл підпису даної декларації містить гіперпосилання на центр сертифікації ключів Держспецзв'язку.

«При цьому файл підпису цієї декларації містить гіпер-посилання на акредитований центр сертифікації ключів Державного підприємства «Українські спеціальні системи», – написала Корчак.

За її словами, комісія, що розслідувала інцидент, складалася з фахівців усіх зацікавлених сторін: НАЗК, програми розвитку ООН, розробника системи е-декларування компанії «Міранда» та за участю громадськості.

Раніше в реєстрі з'явилася декларація, нібито заповнена Русланом Рябошапкою, який заперечує, що подавав електронну декларацію.

Державне підприємство «Українські спеціальні системи» заявило, що не видавало електронний цифровий підпис (т.зв. ключ) Руслану Рябошапка.

Народні депутати Антон Геращенко та Іван Винник на прес-конференції заявили про злом бази електронних декларацій хакерами-волонтерами. У зв'язку з цим НАЗК почало перевірку інциденту.

Нагадаємо, систему електронного декларування запустили опівночі 15 серпня без сертифікації. Раніше Державна служба спеціального зв'язку й захисту інформації відмовила у видачі атестата відповідності системи електронного декларування. Згодом Держспецзв'язок передав НАЗК текст технічних зауважень до системи електронного декларування.

17 серпня було прийняте рішення, що Держспецзв'язок повинен доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення до 31 серпня 2016 року.

18 серпня на засіданні Національного агентства із запобігання корупції ухвалили рішення, згідно з яким суб'єкти декларування будуть подавати свої електронні декларації з 1 вересня 2016 року.