У Нацкомісії спрогнозували збільшення “соціального” тарифу на газ для населення на 53%

1 Березня 2016, 12:33

Глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк прогнозує збільшення "соціального" тарифу на газ для населення на 53% (на 1900 грн) до 5500 грн за 1 тис. куб. м з ПДВ – з 1 квітня 2016 року. Про це Вовк сказав журналістам в кулуарах Міжнародного форуму Адама Сміта, що проходить в Києві у вівторок.

"Згідно з підписаним торік меморандумом з МВФ, потрібно переглянути ціну до 1 квітня. Досягти 75% імпортного паритету для населення і теплокомуненерго… з 1 квітня, я думаю, що верхня ціна (7188 грн за тис. куб. м — ред.) незначно впаде відсотків до 10, а нижня ("соціальна") – виросте до 5500 грн (з ПДВ)", сказав Вовк.

Глава НКРЕКП додав, що відповідно до закону про ринок газу, рішення про підвищення "соціальної" ціни газу для населення, а також ціни газу для теплокомуненерго (ТКЕ) повинен прийняти Кабінет міністрів України.

При цьому, згідно з чинною процедурою, Кабмін вже спізнюється з прийняттям нових цін для ТКЕ для їх введення їх в дію з 1 квітня.

"Тому ми будемо пропонувати, щоб рішення приймалося, але нові ціни на газ для ТКЕ починали діяти з наступного опалювального сезону", пояснив Вовк.

За оцінкою глави НКРЕКП, після підвищення вартості газу для ТКЕ, тарифи на центральне опалення для населення можуть зрости в середньому на 80%.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Кабмін відповідно до повноважень, наданих новим законом про ринок газу, прийняв рішення щодо надання соціальної норми в обсязі 200 кубічних метрів газу за ціною 3,6 тис. грн за 1 тис. кубометрів для всіх домогосподарств, які використовують природний газ для опалення.