Такі дані повідомив директор департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін.
Представник НБУ також відзначив, що сьогодні макроекономічних передумов для ослаблення гривні немає: рівень інфляції – близький до нуля; економіка демонструє зростання – в II кварталі «плюс» 3%.
Серед визначених же викликів для стабільності курсу національної валюти представник НБУ назвав зниження доходів експортерів через кризову ситуацію на міжнародних ринках, психологічні настрої населення та бізнесу, а також сезонне зростання попиту на валюту.
Голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін в свою чергу висловив думку, що недавня дестабілізація валютного ринку була обумовлена в т.ч. некоректною поведінкою деяких учасників рику, які, виставляючи на готівковому ринку двосторонні котирування, продавали валюту за завищеним курсом, але не купували її у населення.
Серед інших причин, які розігрівали курс, банкір назвав також традиційне придбання валюти «Нафтогазом» для розрахунків за газ і той факт, що в понеділок (3 вересня) в США був вихідний день, що зменшило пропозицію валюти з боку експортерів.
Як відомо, 7 вересня прем'єр-міністр Микола Азаров звинуватив комерційні банки в штучному створенні ажіотажу навколо курсу гривні щодо долара.
Нагадаємо, 4 вересня, на українському міжбанківському ринку зупинилися торги через відсутність валюти. У цей день гривня на міжбанку різко девальвувала – на 4,5 коп. до 8,1750 грн за дол., причому у фінальній частині торгів котирування досягали рівня 8,1780-8,1900 грн за дол.
Водночас уже наступного дня курс гривнi почав змiцнюватися, i за пiдсумками торгiв на мiжбанку 5 вересня становив 8,1400 грн/$1.
Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що ослаблення курсу гривні було викликане розширенням гривневої ліквідності.
Як сказав у коментарі Тиждень.ua економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь , до кінця року курс гривні до долара може зрости до 8,5.
6 вересня Нацбанк запевнив, що через 3-4 дні ажіотаж на валютному ринку спаде.