У Нацбанку заявили, що інфляція цього року не перевищить 5%

Акценти
30 Січня 2020, 16:11

Голова Національного банку України Яків Смолій повідомив, що протягом 2020 року інфляція в Україні не перевищуватиме 5% у річному вимірі. Про це він сказав під час прес-брифінгу з питань монетарної політики у четвер, 30 січня.

 

"У 2019 році споживча інфляція сповільнилась до 4,1% – найнижчого рівня за останні 6 років. Таким чином, ми досягли цілі 5 ±1 в.п., яку декларували у 2015 році. Зміцнення гривні мало вирішальний вплив на стрімке уповільнення інфляції у кінці минулого року. Ревальвація нівелювала ефекти досить сильного споживчого попиту.", – сказав Смолій.

 

"Уповільнення інфляції, за нашими оцінками, буде продовжуватися. Починаючи з січня і протягом переважної частини року вона буде нижчою цільового діапазону 5 ±1 в.п., але у 4 кварталі вона прискориться і становитиме 4,8% за підсумками поточного року. Відповідно, до кінця року вона повернеться в цільвий діапазон", – підкркслив він.

 

"Цьому сприятиме низка чинників. По-перше, минулорічна ревальвація гривні продовжуватиме відображатися на вартості імпортованих товарів. По-друге, збереження відносно невисоких цін на енергоносії на світових ринках стримуватиме подорожчення палива на внтурішньому ринку. 

 

По-третє, продовольча інфляція за відсутності шоків пропозиції буде незначною завдяки очікуваному поліпшенню врожайності овочів та фруктів", – пояснив голова НБУ.

 

За його словами, у 2021-2022 роках інфляція внаслідок пом'якшення монетарної політики перебуватиме на рівні середньострокової цілі 5 ±1 в.п. 

 

Раніше Смолій повідомив, що у жовтні-грудні 2019 року основними джерелами надлишкової пропозиції валюти і зміцнення гривні були надходження від українського експорту, зокрема завдяки рекордному врожаю зернових та олійних культур.

90