У Нацбанку розповіли, коли Україна може отримати транш від МВФ

17 Жовтня 2017, 13:23

Виконувач обов'язків голови Нацбанку України Яків Смолій вважає можливим отримання Україною чергового траншу від МВФ в рамках програми розширеного кредитного фінансування EFF до кінця 2017 року. Про це він повідомив в інтерв'ю Укрінформу.

Він також зауважив, що наразі відбувається процес переговорів з МВФ.

"Ми очікуємо приїзд місії (МВФ – ред.) до Києва пізніше восени, тому надія залишається", – зауважив Смолій.

За його словами, рішення МВФ щодо траншу для України залежатиме від своєчасного затвердження кількох законопроектів.

"Ви знаєте, що в Україні був прийнятий закон про пенсійну реформу, є напрацювання в частині приватизації і антикорупційних судів. Питання земельної реформи було відтерміновано, але воно не сходить з порядку денного. У цьому напрямі якраз і ведуться переговори", – підкреслив Смолій.

Крім того, у двосторонньому порядку обговорюється нова формула ціни на газ в Україні, "оскільки це було зобов'язанням автоматичного корегування цін в разі відповідної кон'юнктури на зовнішніх ринках".

Раніше глава Мінфіну України Олександр Данилюк заявив, що Україна може отримати черговий кредитний транш МВФ в рамках програми EFF до кінця 2017 року.

Нагадаємо, у квітні Міжнародний валютний фонд перерахував Україні четвертий транш у розмірі 1 млрд доларів.  Данилюк тоді повідомив, що Україна планує до кінця 2017 отримати ще три транші.