У Нацбанку розповіли, чи є альтернатива кредитам МВФ

4 Вересня 2017, 09:45

Національний банк України (НБУ) наразі не має альтернативи кредитам Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

"Їх фактично немає (альтернатив, – ред.). Єдиний варіант – подальше поліпшення зовнішніх умов, але ніхто з економістів не очікує, що глобальна економіка буде рости швидко і Китай повернеться до двозначних темпів зростання, що продукувало б попит на основні товари українського експорту", – сказав він.

За словами Сологуба, ризиковість українських активів знизилася, а рейтинг був підвищений. 

"Але ми не отримали рейтинг ААА. За Moody's ми повернулися на рейтинг початку 2014 року", – заявив заступник голови НБУ.

Сологуб заявив, що ємність ринку єврооблігацій для України 1-2 млрд доларів. Такий обсяг не перекриє пікові значення виплат за зовнішнім боргом. Так що особливих альтернатив МВФ немає.

Як повідомлялося, рейтингове агентство Moody's Investors Service вперше за майже два роки змінило суверенний рейтинг України зі стабільного на позитивний. 

Нагадаємо, у квітні Міжнародний валютний фонд перерахував Україні четвертий транш у розмірі 1 млрд доларів. Міністр фінансів Олександр Данилюк тоді повідомив, що Україна планує до кінця 2017 отримати ще три транші.