У Нацбанку попереджають про кримінальну відповідальність за продаж валюти на тіньовому ринку

Акценти
21 Листопада 2012, 15:12

Про це заявив глава комітету із запобігання проведення недобросовісних валютних операцій Юрій Горшков.

"Це вже буде не адміністративне правопорушення, а ухилення від сплати податків. Якщо ми говоримо про особливо великі суми – то це вже буде кримінальна відповідальність", – сказав він.

За словами голови комітету із запобігання проведення недобросовісних валютних операцій НБУ, реалізація дозволить зменшити волатильність курсу, оскільки виключить спекулятивний фактор у сфері готівкового валютного ринку.

"Ситуація з курсом долара нагнітають штучно. Є ряд людей, які хочуть на цьому заробити надприбуток", – додав він.

Горшков також заявив, що саме спекулянти втягнули все населення країни в валютну піраміду.

При цьому він поклав відповідальність за сприяння нагнітанню паніки на засоби масової інформації, які публікують песимістичні прогнози розвитку курсової динаміки.

Нагадаємо, 19 листопада регіонал Віталій Хомутиннік запропонував парламенту ввести збір до ПФ з продажу фізособами готівкової валюти у розмірі 15% від суми угоди.

Проте 20 листопада Хомутиннік відкликав цей законопроект для доопрацювання.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запевнив, що цей закон буде доопрацьований і розглянутий у парламенті.

Експерти прогнозують, що вступ в силу цього законодавчого акту призведе до активізації роботи тіньового валютного ринку.

Поза тим, НБУ ввів обов'язковий продаж переказів фізособам з-за кордону в іноземній валюті на суму понад 150 тис. гривень на місяць. Крім цього, НБУ ввів обов'язковий продаж юридичними особами-резидентами частини валютної виручки, одержуваної від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

90