У НАТО вперше в історії призначили главу розвідки

22 Жовтня 2016, 16:51

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг призначив першого в історії організації главу розвідки. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Як йдеться у повідомленні, главою розвідки НАТО став колишній заступник глави німецької розвідки Арндт Фрайтаг фон Лорингхофен.

У перелік його завдань входить обмін розвідданими про "нарощування військової потужності Росії", а також контроль за військовою та цивільною розвідкою.

Джерело WSJ стверджує, що Лорингхофен буде отримувати звіти про контррозвідувальні операції, що спрямовані на попередження "російської інфільтрації в Альянс". Наголошується, що США наполягали, щоб цю посаду зайняв американець. Однак наразі заступник Столтенберга та інші помічники генсека НАТО вже є громадянами США. У свою чергу кандидат в президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп, який неодноразово критикував НАТО, назвав назначення нової посади в Альянсі реакцією організації на його критику.

Нагадаємо, вперше заступником генсека НАТО стала жінка: американка Роуз Геттемюллер замінила Александра Вершбоу на посаді заступника генерального секретаря Альянсу.