У НАТО схвалили всеосяжний пакет допомоги Україні

15 Червня 2016, 12:00

Міністри оборони країн-членів НАТО схвалили пакет допомоги Україні, який включає консультації і різне сприяння. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

«На зустрічі міністри схвалили всеосяжний пакет допомоги Україні. У рамках реалізації цього пакету ми будемо надавати консультації та сприяння», – сказав він після закінчення засідання Комісії Україна-НАТО в середу в Брюсселі.

При цьому Столтенберг підкреслив, що цей пакет «буде затверджений на зустрічі в верхах».

«Він об'єднує різні напрямки нашої підтримки – консультацій, сприяння, використання фондів, зокрема, з тилового забезпечення, протидії СВУ, по командування і управління та з медичної реабілітації. Наша мета – створити більш ефективні і дієві структури оборони та безпеки. Для цього будуть спрямовані радники, ми вже це робимо. ми також хочемо зміцнити цивільний контроль над сектором безпеки», – пояснив він.

Генсек Альянсу підкреслив, що будуть розпочаті і нові проекти. «Це частково пов'язано з протидіємо СВУ і з проектами з протидії гібридної війні. Крім цього ми працюємо над науковими проектами, зокрема щодо поліпшення техніки, необхідної для розмінування», – зазначив він.

Як повідомлялося, Міністерство оборони України підписало в Брюсселі угоду з Агенцією НАТО з підтримання та постачання про встановлення відносин у сфері купівлі-продажу на підтримку Збройних Сил України.