Північноатлантичний альянс очікує від України подальшого зосередження на внутрішніх реформах, бо успішна імплементація реформ – це найкращий спосіб для подальшого просування до членства. Про це заявила директорка Центру інформації та документації НАТО Вінета Клейне, як передає Інтерфакс-Україна.
«Звісно, немає короткого шляху до членства в НАТО. Щодо реформ, яким прихильна Україна, дуже важливо, щоб вони були імплементовані, проводилися і приносили результати. Ось чому я хочу наголосити, що рішення, ухвалене на Бухарестському саміті, як і раніше, існує. Але я також хочу наголосити, що НАТО очікує, що Україна продовжить фокусуватися на внутрішніх реформах, тому що успішна імплементація реформ – це найкращий спосіб для подальшого просування до членства», – зазначила Клейне
Клейне зауважила, що її батьківщині, Латвії, знадобилося десять років «дуже ретельної та важкої роботи» для проведення справжніх, регулярних реформ на шляху до членства в альянсі.
"Надання плану дій щодо членства не визначає жодних рішень щодо членства в НАТО. НАТО сильно підтримує триваючі реформи України в секторі безпеки та оборони. Дуже важливо, що ці реформи проводяться у всеосяжний спосіб. Важливо, що протягом цього процесу всі аспекти беруться до уваги, такі як посилення заходів для боротьби з корупцією, демократичний контроль і цивільний контроль над українськими Збройними силами та інституціями з безпеки", – підсумувала директорка.
Як повідомлялося, глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус вважає, що перепоною вступу України до НАТО є не тільки триваючий конфлікт на Донбасі, але й російська окупація Криму.
У США ж вважають, що в України є два виклики на шляху до НАТО – агресія Росії та внутрішня корупція.