Із 1 січня 2017 року електронні декларації про доходи подаватимуть керівники управлінь освіти і навчальних закладів державної та комунальної форм власності. Про це повідомили в Національному агентстві з запобігання корупції.
Згідно з повідомленням, відповідно до закону "Про запобігання корупції", суб'єктами декларування є посадові особи юридичних осіб публічного права, які створюються розпорядчими актами президента, органу державної влади або органу місцевого самоврядування.
У НАЗК пояснили, що під "посадовими особами юридичних осіб публічного права" слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції, зокрема, обов'язки із здійснення керівництва трудовим колективом і адміністративно-господарські функції – обов'язки з управління або розпорядження державним і комунальним майном.
Зазначається, що декларування стосується тих працівників, які виконують ці обов'язки на постійній основі.
Як відомо, в Україні завершився перший етап е-декларування. Надійшло близько 106 тис. електронних декларацій українських політиків і чиновників. До Єдиного державного реєстру декларацій посадовців подали понад 20 тисяч виправлених декларацій.
Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що можновладці задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. Це 31% державного бюджету Молдови на 2016 рік.
ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.