«Я про таке не чула. І як член президії партії «Наша Україна» можу сказати, що це питання навіть не обговорювалося. Ющенко такого не міг сказати», – заявила прес-секретар Ющенка і член президії «Нашої України» Ірина Ванникова.
Нагадаємо, раніше у ЗМІ поширилася інформація з посиланням на джерело в «Нашій Україні», що Ющенко після наради 18 січня за участю представників УНП, «Української платформи – Собор», КУН та «Нашої України» нібито заборонив однопартійцям брати участь у запланованому святкуванні і підбиває до цього й інші партії. При цьому джерело заявило, що «Наша Україна» взяла участь в паралельній нараді партій, що входять до Комітету опору диктатурі, на якій обговорювалася підготовка спільного мітингу опозиції 22 січня на Софійській площі.
Як повідомлялося, народний депутат України (фракція «БЮТ-Батьківщина «) Сергій Соболєв заявив, що опозиційні політичні сили Україні мають намір 22 січня провести спільну акцію на честь Дня Соборності та підписати документ про об'єднання. Пізніше це підтвердив і лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.
30 грудня 2011 президент України Віктор Янукович підписав указ «Про святкування в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят», згідно з яким 22 січня відзначатимуть як День соборності і свободи України. При цьому він скасував День свободи 22 листопада.
Як відомо, День соборності було засновано в 1999 році указом президента, враховуючи політичне й історичне значення об'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-української народної республіки (ЗУНР) у 1919 році для створення єдиної соборної української держави.
22 січня 1919 на Софійській площі Києва був оголошений Акт злуки (возз'єднання) УНР і ЗУНР. На його підставі ЗУНР входила в УНР як західної області УНР. Однак, внаслідок складної міжнародної і внутрішньої ситуації, возз'єднання українських держав не було втілено в життя, їх адміністративні органи продовжували діяти незалежно. В Україні громадськість вперше широко відзначила день возз'єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1990 року, коли люди утворили багатокілометрові живі ланцюги між містами.