Лютий 2016 року став найтеплішим місяцем на Землі за всю історію спостережень. Про це повідомили експерти НАСА, ґрунтуючись на даних, отриманих із космічних супутників.
Причиною цього вчені назвали поєднання рекордно потужного прояву феномена Ель-Ніньйо з процесами антропогенного глобального потепління.
За вимірами НАСА, глобальна середня температура на поверхні Землі була в минулому лютому на 1,35 градуса за Цельсієм вищою, ніж середнє значення для цього місяця за контрольний період із 1951 року по 1980 рік. Це означає, що температурне відхилення від норми стало найзначнішим за весь час наукових метеоспостережень, тобто з 1880 року.
Таким чином, минулий лютий побив рекорд аномальності, встановлений попереднього місяця – в січні 2016 року.
Фахівці НАСА звертають увагу на те, що попередній аномально теплий лютий був у 1998 році – також в рік вкрай інтенсивного Ель-Ніньйо. Однак тоді перевищення середньої температури над нормою склало лише 0,846 градуса за Цельсієм.
Феномен Ель-Ніньйо визначається як температурні аномалії поверхневого шару приекваторіальної частини Тихого океану тривалістю не менше 5 місяців, що виражаються у відхиленні температури води як мінімум на 0,5 градуса Цельсія вище норми.