У “Нафтогазі” назвали головну вимогу позову до “Газпрому”

5 Листопада 2019, 13:56

У новому позові до російської компанії "Газпром" група "Нафтогаз Україна" вимагає, перш за все, переглянути транзитний тариф. Про це йдеться у заяві виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка. 

 

"Наше право вимагати перегляд тарифу передбачене у самому контракті. Чорним по білому. Пункт 8.7 транзитного контракту", – заявляє він. 

 

"Нафтогаз" вимагає переглянути тарифи з 13 березня 2018 року до закінчення контракту – 1 січня 2020 року. 

 

Вітренко додав, що український транзитний тариф наразі не відповідає рівню транзитних тарифів на європейському ринку.

 

 

Також у "Нафтогазі" розрахували новий тариф згідно європейських вимог. 

 

"Тариф не має бути розрахований як середнє значення тарифів інших операторів. Такий підхід іноді раніше застосовувався у Європі, але наразі він не відповідає ні законодавчим вимогам, ні практиці… У відповідності до умов формування тарифів на європейському ринку, в тому числі законодавчо визначених умов, тариф має відображати реальні витрати оператора, якщо ці витрати відповідають витратам ефективного оператора зі схожою структурою, і брати до уваги порівняння з тарифами інших операторів тоді, коли це є обґрунтованим", – зазначив Вітренко. 

 

"Оскільки "Газпром" відмовився застосовувати нові тарифи, то наразі логічно говорити вже про компенсацію за те, що переглянутий тариф не був застосований. Фактично мова йде про різницю між тим, що ми отримали за транзит, і що мали б отримати за переглянутими тарифами. Така різниця становить 11,8 млрд доларів (плюс відсотки). Саме таку суму ми і вимагаємо у якості компенсації", – додав директор. 

 

Нагадаємо, 1 листопада Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" російському "Газпрому" позов на 11 млрд доларів.