У НАБУ закликали Раду не голосувати за зміни до КПК, які можуть заблокувати роботу бюро

12 Травня 2017, 14:46

Національне антикорупційне бюро України закликає парламентаріїв не підтримувати законопроект №6220  «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження», який може заблокувати роботу Нацагенства. Про це повідомили у прес-службі НАБУ у п'ятницю, 12 травня.

Зазначається, ухвалення цього законопроекту в чинній редакції може перекреслити найвагоміші здобутки правоохоронної системи України впродовж останніх років, зокрема, і досягнення новостворених антикорупційних органів.

"За умови ухвалення парламентом та набуття чинності згаданого закону НАБУ буде змушене припинити розслідування всіх епізодів злочинної діяльності щодо яких існують або будуть винесені в майбутньому постанови слідчих будь-якого з наразі недореформованих правоохоронних органів про закриття проваджень", – йдеться у повідомленні.

Крім того, ухвалення цього закону дасть іншим правоохоронним органам можливість для маніпуляцій із поточними розслідуваннями своїх колег. Достатньо буде зареєструвати провадження за фактами, які вже розслідуються або навіть ще не розслідуються, закрити його, і, таким чином, заблокувати будь-які подальші слідчі та процесуальні дії.

"Ухвалення даного законопроекту в запропонованій редакції унеможливить реєстрацію нових кримінальних проваджень стосовно деяких епізодів корупційної діяльності чиновників, щодо яких такі провадження раніше були незаконно закриті", – зазначили у відомстві.

Наприклад, після реєстрації детективами Бюро провадження за фактами замаху на розтрату «кіотських коштів» було встановлено, що аналогічні справи розслідуються слідчими підрозділами буквально всіх правоохоронних органів. І прийняття постанови про закриття будь-яким із них фактично унеможливило би подальше розслідування. Те ж саме стосується справи стосовно «злочинного угруповання народного депутата Олександра Онищенка та голови ДФС».

Загалом, наразі детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у майже десяти кримінальних проваджень, які раніше були закриті іншими правоохоронними органами. Під час їх розслідування Національним бюро повідомлено про підозру у вчиненні злочинів 13 особам, щодо 4 осіб обвинувальні акти скеровано до суду, а двох вже засуджено.

Як повідомлялося, детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури станом на 30 квітня скерували до суду 65 обвинувальних актів,