У НАБУ заявили про розкриття мільярдних схем в агропромисловому комплексі — інфографіка

15 Серпня 2017, 21:21

НАБУ розслідує незаконні оборудки щодо майже 8 тис. га земель сільськогосподарського призначення, власником яких є держава. За попередніми оцінками, розмір збитків від корупційних схем, викритих детективами НАБУ в агропромисловому комплексі, перевищує 2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Згідно з повідомленням, завдяки антикорупційним розслідуванням "Державній продовольчій зерновій корпорації" відшкодували близько 70 млн грн.

"Схема, до якої вдаються корупціонери, полягає у розтраті коштів та майна підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродають її за ринковими. Внаслідок цього прибутки осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств. Так, наприклад, були завдані збитки ПАТ "Державна продовольча зернова корпорація". За даними фактами детективи Національного бюро розслідували щонайменше п’ять кримінальних проваджень. Дві справи вже передано до суду", – розповіли в НАБУ.

Читайте також: Ринок корупції в Україні становить 85 мільярдів гривень – НАБУ

«Прикладом масштабної корупції можуть бути незаконні дії президії Національної академії аграрних наук (далі – НААН). У 2008–2016 роках вона ініціювала ухвалення низки рішень, відповідно до яких 200 га державних земель перейшли у приватну власність. Таким чином, за версією слідства, президія НААН формально «задовольняла конституційні права громадян», а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків», – зазначили в прес-службі.

Також описується інша схема, до якої вдаються корупціонери, що полягає у розтраті коштів та майна підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродають її за ринковими.

«Внаслідок цього прибутки осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств. Так, наприклад, були завдані збитки ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація». За даними фактами детективи Національного бюро розслідували щонайменше п’ять кримінальних проваджень. Дві справи вже передано до суду», – підсумували в НАБУ.

Раніше повідомлялося, що НАБУ розслідує близько 400 проваджень, із яких понад 100 стосуються корупції на державних підприємствах.