У НАБУ різко відреагували на слова Луценка щодо “нелегальних угруповань”

4 Грудня 2017, 16:49

У Національному антикорупційному бюро України повідомили, що заяви генпрокурора Юрія Луценка щодо незаконність роботи агентів відомства не відповідають дійсності. Про це в понеділок, 4 грудня, повідомляє прес-служба НАБУ.

"Заяви Генерального прокурора України про нібито незаконність роботи окремих підрозділів Національного бюро не відповідають дійсності, а подекуди й суперечать здоровому глузду", – йдеться в повідомленні.

У Бюро зазначили, що в оперативно-розшуковій діяльності (ОРД) керуються вимогами Закону "Про Національне антикорупційне бюро України" та "Про оперативно-розшукову діяльність".

Згідно з повідомленням, відбір штатних працівників для виконання ОРД здійснюється на конкурсній основі, але з врахуванням вимог Закону "Про державну таємницю". Водночас, наголошується, що ці працівники можуть мати доступ до інформації, що становить державну таємницю, так само, як і працівники підрозділів ОРД інших правоохоронних органів.

"Розголошення особистих даних працівників та змісту оперативно-розшукових заходів не просто шкодить негласній діяльності, але й становить загрозу життю і здоров’ю правоохоронців та їхніх близьких. Таким чином, розголошуючи відомості про негласних співробітників НАБУ, Генпрокуратура та СБУ свідомо наразили співробітників Бюро на небезпеку та зірвали декілька спецоперацій під прикриттям. НАБУ докладатиме максимум зусиль, аби цим діям була надана адекватна правова оцінка", – повідомили в прес-службі.

Крім того, у відомстві також прокоментували заяву Луценка щодо незаконної  техніки. Так, згідно з повідомленням, усі технічні засоби, які НАБУ використовує під час здійснення ОРД, придбані офіційно й перебувають на обліку, як того вимагає законодавство. 

Напередодні генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці  та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Тим часом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ.

4 грудня ГПУ викликала на допит Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.