У НАБ заявили, що Онищенко залишив територію України

16 Червня 2016, 17:15

Народний депутат Олександр Онищенко, подання про зняття з якого недоторканності надійшло до Верховної Ради, вилетів літаком за межі території України. Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро (НАБ).

«Згідно інформації, отриманої від Державної прикордонної служби, народний депутат України Олександр Онищенко вилетів на чартерному рейсі в напрямку французького міста Ніцца 14 червня 2016 року о 19:54. Станом на 15:00 16 червня назад в Україну він не повертався. Якими б мотивами не керувався Олександр Онищенко, виїжджаючи закордон та розповсюджуючи неправдиву інформацію про своє місцезнаходження, наразі не існує жодного законного механізму, який би дозволяв обмежувати свободу його пересування», – йдеться у повідомленні НАБ.

В Антикорупційному бюро зазначили, що за діючими законами стосовно народного депутата правоохоронні органи не можуть проводити будь-які негласні слідчі дії (спостереження, прослуховування тощо) чи затримувати його без згоди Верховної Ради.

«Відтак, поки з Олександра Онищенка не буде знято депутатську недоторканість, будь-які закиди на адресу НАБ у тому, що його не затримали або йому «нібито дали втекти» є неприпустимими. В регламенті Верховної Ради існує чітка процедура розгляду питання позбавлення депутатів недоторканості. НАБ наполягає, щоб ця процедура була повністю витримана, навіть якщо це займе певний період часу (до 20 днів згідно закону), приймаючи до уваги нещодавній прецедент із скасуванням рішення про зняття недоторканості з народного депутата Ігоря Мосійчука у зв’язку з порушеннями регламенту», – додали у бюро.

«Я хочу підкреслити, до яких би дій не вдавався Олександр Онищенко, Національне бюро реагуватиме пропорційно, аби не дати йому уникнути відповідальності. Якщо він навіть прийме рішення переховуватись від слідства, його буде оголошено у міжнародний розшук. Для цього існують усі необхідні механізми. Звичайно, за умови, якщо Верховна Рада таки позбавить його імунітету. Головне зараз – не наробити помилок, які знівелюють роботу детективів, зібрати усі необхідні матеріали, провести допити і підготувати беззаперечну доказову базу для притягнення до відповідальності усіх учасників злочинної схеми, внаслідок якої в держави було вкрадено 1,6 млрд грн», – зауважив директор НАБ Артем Ситник.

Раніше Онищенко у коментарі одному з українських ЗМІ заявив, що «перебуває у Києві, а літака у нього немає».

Нагадаємо, в Антикорупційному бюро заявили про арешт приватного літака Онищенка.

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко направив до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. Відповідне подання ГПУ отримала від НАБ удень 15 червня.

Антикорупційної прокурор Назар Холодницький того ж дня пояснив, що подання стосовно Онищенка підготовлене в рамках розслідування кримінального провадження про зловживання з реалізацією газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

Раніше стало відомо, що співробітники НАБ проводять обшук в офісі Онищенка. За інформацією бюро, обшуки пройшли за адресами фірм, які фігурують у розслідуванні щодо реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з Украгазвидобуванням.

Нагадаємо, торік Генеральна прокуратура відкрила провадження стосовно Укргазвидобування у справі, одним з фігурантів якої є Онищенко.