Міністерства закордонних справ України повідомило, що в Туреччині на три місяці продовжили режим надзвичайного стану, тому закликало українців дотримуватися встановлених країною вимог. Про це йдеться в повідомленні департаменту консульської служби МЗС в Twitter.
"Туреччина продовжила надзвичайний стан в країні на три місяці. Рекомендації громадянам України дотримуватися встановлених вимог залишаються чинними", – йдеться в повідомленні.
#Туреччина продовжила надзвичайний стан у країні на три місяці. Рекомендації громадянам України дотримуватися встановлених вимог залишаються чинними. #КонсулПоруч: Анкара +90 539 550 98 98, +90 312 442 15 93; Стамбул +90 530 612 55 77. pic.twitter.com/1oqAMOqAp9
— Українцям у світі (@UkrZaKordonom) 19 января 2018 г.
Так, українцям, які перебувають в Туреччині, радять: постійно мати при собі документи, що посвідчують особу; не відвідувати місця проведення мітингів і демонстрацій; уникати тривалого перебування в адміністративних будівлях та транспортних терміналах; неухильно виконувати законні вимоги правоохоронних органів і місцевої влади; стежити за новинами про розвиток ситуації в країні і безпосередньо на місці знаходження.
Як повідомлялося 17 жовтня, парламент Туреччини продовжив режим надзвичайного стану, запроваджений у липні 2016 року після спроби військового перевороту.
Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення.
Після невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.
Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.