У МЗС заявили, що Україна висилає російських дипломатів, які працювали на спецслужби

26 Березня 2018, 21:43

Міністерство закордонних справ повідомило, що російські дипломати, яких Україна вирішила видворити, працюють на спецслужби РФ. Про це заявила речник відомства Мар'яна Беца в ефірі одного з телеканалів.

 

"В дусі солідарності з нашими британськими партнерами, трансатлантичними партнерами, європейськими союзниками ми сьогодні разом з компетентними органами прийняли рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів з тих небагатьох, що залишилися, це і з Києва, і з Генконсульства Росії на території України", – повідомила вона.

 

За її словами, МЗС отримало докази, що ці 13 дипломатів є представниками російських спецслужб.

 

"Буквально зараз відбудеться вручення відповідної ноти тимчасово повіреному РФ в Україні про видворення цих дипломатів і оголошення їх персонами нон грата. Це тільки початок тієї політики по відношенню до Росії, що призведе до її подальшої ізоляції через її зневагу до міжнародного права, як порушення суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, так і використання забороненої зброї на території іншої держави. Звичайно, потрібно посилити санкційні важелі щодо Росії, і всі партнери розуміють", – додала Беца.

 

Нагадаємо, 26 березня Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів через солідарність з Великою Британією щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері.

 

Водночас перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Росія може вислати українських дипломатів у відповідь на видворення російських дипломатів з України.