Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що Україна не зможе повністю задовольнити претензії угорської громади щодо "мовного питання" закону про освіту. Про це Зеракль сказала 19 лютого в ефірі одного з телеканалів.
"Звичайно, що задовольнити повністю інтереси і позиції, які висловлюються угорською спільнотою, ми не можемо. У нас є інтереси з розбудови держави, і розбудова держави також залежить і від розвитку мови", – заявила вона.
За словами заступника глави МЗС, протягом 25 років Україна не займалися "мовними питаннями", тому втратили багато часу.
"Без кризи психологічної чи сприйняття вирішити це питання неможливо", – додала Зеркаль.
Як повідомлялося, 14 грудня міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що представники угорської громади відмовилися брати участь у консультаціях щодо "мовного питання" закону про освіту.
Також у Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання "мовного питання".
Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання "мовного питання".
11 грудня 2017 року Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".
Зазначимо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.