У МЗС висловили рішучий протест Росії через продовження арешту Сущенку

28 Березня 2018, 19:42

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії через продовження арешту українському журналісту Роману Сущенку. Про це в середу, 28 березня, повідомляє прес-служба відомства.

 

"Продовження терміну тримання від вартою на 6 місяців ще до початку судового розгляду справи по суті та вивчення доказів сторони захисту свідчить про упередженість суду", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві закликали світ посилити заходи проти Москви, щоб звільнити незаконно утримуваних у РФ українців.

 

 "Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих правових, політичних та економічних заходів з метою звільнення та повернення до України її громадян, які незаконно утримуються на території Росії за політично вмотивованими обвинуваченнями", – додали в МЗС.

 

Як повідомлялося, 27 березня Московський міський суд на шість місяців продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку.

 

Нагадаємо, Московський міський суд у вівторок, 27 березня, о 10.00 розпочав попередні слухання у справі щодо незаконно заарештованого у Москві українського журналіста Романа Сущенка. Згодом стало відомо, що Сущенко не визнав вину у повному обсязі. Суд оголосив перерву у справі до 28 березня.

 

21 березня адвокат Марк Фейгін повідомив, що російський суд може завершити розгляд провадження щодо українського журналіста Романа Сущенка в травні, тоді ж під впливом міжнародних посередників українця можуть звільнити.

 

25 січня захист українського журналіста Романа Сущенка, якого незаконно утримують в Росії, подав апеляційну скаргу на рішення суду про продовження арешту до 30 березня.

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.