Про це йдеться в коментарі речника Міністерства закордонних справ України, щодо заяви речника Високого представника ЄС Кетрін Ештон стосовно кримінальної справи порушеної проти Юлії Тимошенко.
"Відданість цінностям поваги до прав людини та верховенства права – це вибір українського народу, який він протягом минулих двадцяти років неодноразово підтверджував, останнього разу, обравши на вільних демократичних виборах нового президента нашої держави", – зазначається в заяві МЗС.
"Саме розуміння необхідності подальшої консолідації та розвитку цих цінностей визначило повномасштабний євроінтеграційний курс України", – додали у відомстві.
Речник міністерства зазначає, що "одним з основоположних принципів європейської демократії є рівність усіх громадян перед законом".
"Підтвердженням дієвості цього правила є антикорупційні розслідування, що велися або ведуться проти колишніх прем’єр-міністрів Хорватії Іво Санадера, Болгарії Сергія Станішева та Румунії Адріана Настазе", – уточнюється в заяві.
"На цьому тлі припущення, що хтось з колишніх українських чиновників, а нині опозиціонерів, повинен бути недоторканим для правоохоронних органів, свідчило б про намагання у діалозі з Україною вибірково використовувати відмінні від загальноєвропейських стандарти", – заявили в МЗС.
"Відтак, ми виходимо з того, що негативні інтонації в коментарях окремих європейських політиків обумовлені браком інформації про реальний хід антикорупційних розслідувань в Україні, який українська сторона готова компенсувати", – сказано в заяві.
Підтвердженням відкритості України в міністерстві назвали нещодавню зустріч генпрокурора Віктора Пшонки з послами держав-членів ЄС та послом США.
Нагадаємо, сьогодні держсекретар Іспанії підтвердив тривогу Європи через справу Тимошенко
Крім того, делегація Парламентської асамблеї Ради Європи вимагає негайно скасувати підписку про невиїзд для лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.