У МЗС відреагували на подовження мандату місії ОБСЄ на Донбасі

22 Березня 2018, 20:04

У Міністерстві закордонних справ  України схвально сприйняли рішення Постійної Ради Організації з безпеки і співробітництва Європи продовжити мандат Спеціальної моніторингової місії на Донбасі.

 

Про це йдеться у заяві МЗС, яку оприлюднили у четвер, 22 березня.

 

«Підтримавши зазначене рішення, держави-учасниці ОБСЄ продемонстрували готовність і надалі підтримувати нашу державу у протидії агресії з боку Російської Федерації, якою було порушено основоположні норми міжнародного права та фундаментальні принципи ОБСЄ відповідно до Гельсінського заключного Акту НБСЄ 1975 року», – написали у заяві.

 

 У повідомленні йдеться про те, що що місія відіграє важливу роль у сприянні мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

 

«Мандат СММ розповсюджується на всю територію України у межах її міжнародно-визнаних кордонів. У цьому зв’язку, делегація України в ОБСЄ у відповідній інтерпретуючій заяві наголосила на необхідності здійснення місією моніторингу ситуації, зокрема у галузі прав людини, в Автономній Республіці Крим та м.Севастополі», – повідомили в МЗС.

 

Також міністерство закликає Росію забезпечити повний та постійний доступ для спостерігачів СММ на всіх тимчасово окупованих територіях на Кримському півострові та в Донецькій і Луганській областях України, включаючи тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону.

 

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що ОБСЄ продовжила мандат Спеціальної моніторингової місії на Донбасі до 31 березня 2019 року.

 

Зазнається, що всі держави ЄС, США та Канада підтримали продовження мандату.