Водопостачання до Криму з континентальної України буде повністю відновлено лише після повної деокупації півострова. Про це 15 вересня йдеться в заяві МЗС.
"Констатуємо той факт, що під приводом "гуманітарної потреби", російській окупаційній владі в Криму не вистачає води на прискорений розвиток військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу. Очевидним є і той факт, що потреба у водних ресурсах зростає на тлі колонізації півострова – стрімкого зростання населення в рамках цілеспрямованої політики заміни демографічного складу Криму. Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином", – пишуть у відомстві.
У МЗС підкреслили, що ціллю РФ є заселення українських територій громадянами Росії, які "є лояльними до експансивної політики своєї держави, і у такий спосіб здійснення закріплення незаконної окупації".
Також у заяві наголосили, що злочинами проти людяності та воєнними злочинами є вбивства, насильницькі зникнення, катування, посягання на людську гідність тощо, вчинені проти громадян України в тимчасово окупованому Криму.
Так, всі зазначені злочини є предметом кримінальних проваджень в Україні та вивчаються Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в межах попереднього вивчення ситуації в Україні.
"Щодо забезпечення водою населення тимчасово окупованого Криму, то, як і у випадку з забезпеченням тимчасово окупованої території іншими ресурсами, продуктами харчування та медичними матеріалами, відповідно до Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, це повністю належить до зобов’язань держави-окупанта – Російської Федерації", – написали в МЗС.
У відомстві додали, що будь-які заяви про нібито порушення норм міжнародного права Україною у зв’язку з припиненням водопостачання є нікчемними з точки зору міжнародного права і спрямовані на те, щоб "призначити винного" за витрати, які несе РФ через незаконну окупацію Криму та розгортання масштабної мілітаризації півострова, за яку сплачують російські платники податків".
Нагадаємо, що у Міністерстві закордонних справ України вважають незаконними голосування за вибір місцевого губернатора в Севастополі, яке організувала окупаційна влада Росії.