У МЗС Великої Британії відмовилися негайно розпочати переговори про вихід з ЄС

26 Червня 2016, 20:13

Допоки у Великій Британії не оберуть заміну прем’єр-міністру Девіду Кемерону, переговори про вихід з Євросоюзу не розпочнуться. Про це заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Філіп Гаммонд, передає BBC.

Британський міністр заявив, що «у цей момент нічого не відбуватиметься» – після того, як президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер раніше закликав негайно розпочати процес виходу Британії з ЄС.

За словами пана Гаммонда, вирішення часу офіційного оповіщення про намір залишити ЄС – у руках Британії, і переговори не почнуться, доки у країні не оберуть нового прем'єр-міністра замість Кемерона, який одразу після оголошення результатів британського референдуму оголосив про свою відставку.

Позицію британського міністра підтримав голова адміністрації німецької канцлерки Ангели Меркель Петер Альтмайєр. За його словами, британським політикам потрібен час, щоб розглянути наслідки виходу країни з ЄС.

Напередодні сама пані Меркель заявила, що ЄС не має жодним чином поводитися «особливо неприємно» у переговорах із Великою Британією, і утримування країни від виходу з об'єднання не має бути пріоритетом цих перемовин.

Як повідомлялося, представники країн-засновниць ЄС закликали Велику Британію якнайшвидше оформити вихід із союзу.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках.