У МЗС упевнені, що США лише лякає українських чиновників санкціями

18 Липня 2012, 22:24

"Резолюція – це сигнал. Резолюція не має, на відміну від, наприклад, списків Магнітського, зобов’язуючого характеру. Резолюція – це просто позиція, це заклик. Тому говорити на сьогоднішній день про реальні санкції, м’яко кажучи, зарано", – зазначив він.

"По суті цей проект резолюції набагато м’якіший ніж той, який раніше, наприклад, вніс сенатор Інхоф. Який ми вважаємо чистою піар-акцією, тому що заклик закрити посольство США в Києві – це те, що м’яко кажучи демократії точно не допомагає", – уточнив Волошин.

"Ця резолюція достатньо виважена, збалансована. І дуже добре, що санкції, наприклад, будуть загрожувати тим, хто фальшуватиме вибори. Ми, як влада, зацікавлені в тому, щоб ці вибори були визнані, щоб вони були легітимними", – додав речник МЗС.

При цьому він заявив, що з оцінками справ порушених проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко "ми, звичайно, не згодні".

"Ми не бачимо в цьому всьому політики. Ми не бачимо в судовому рішенні наступу на демократію", – додав речник МЗС.

Волошин також заявив, що "чому вибори важливі, бо це буде тест: якщо вибори відбуваються нормально, громадяни мають можливість прийти на виборчі дільниці, проголосувати за ті партії, які їм подобаються, і рахують так, як голосують, то тоді в цій країні є демократія".

Коментуючи пункт проекту резолюції щодо "відкату в демократичному розвитку" за режиму Віктора Януковича, представник МЗС зазначив, що "це їх оцінка".

"Звичайно, ми не можемо з цим погодитись. Тому, що в країнах в яких відсутня демократична система, не відбуваються конкурентні вибори. А ці вибори, очевидно вже сьогодні, до початку кампанії, є конкурентними. Тому що є багато різних партій", – додав чиновник.

Яке повідомлялось, 16 липня, відповідаючи на виборче переслідування політичних лідерів опозиції в Україні, конгресмен-республіканець Крістофер Сміт – голова Комісії США з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінська комісія), представив резолюцію щодо заохочення прав людини та демократії в Україні. В документі міститься заклик – відмовити в американських візах українським чиновникам, задіяних у серйозних порушеннях прав людини, антидемократичних діях, таких як фальсифікація виборів, або корупції, у тому числі щодо посадових осіб, які беруть участь у вибірковому переслідуванні і переслідуванні політичних опонентів.

Нагадаємо, президент Freedom House Девід Кремер не виключав, що уряд США застосує санкції проти представників чинної влади України через політичні репресії своїх опонентів. "У Конгресі США розглядається законопроект, спрямований насамперед на Росію, щодо запровадження заборони на в’їзд та арешту активів посадовців, які порушували права людини. Відповідно до останньої редакції цього законопроекту, яка є у Сенаті, його можуть застосувати і до інших країн, включаючи Україну", – сказав Креймер.