У МЗС України відреагували на таран РФ українського буксира в Азовському морі

25 Листопада 2018, 13:22

Міністерство закордонних справ України заявило, що провокативні дії з боку Росії в Чорному та Азовському морі перейшли межу і стали вже агресивними. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

Так, кораблі РФ у порушення свободи навігації неправомірно застосували силу по відношенню до кораблів ВМС ЗС України.

 

"Ми розцінюємо такі агресивні дії як порушення норм Статуту ООН, Конвенції ООН з морського права", – йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що МЗС України здійснить усі належні заходи дипломатичного та міжнародно-правового реагування.

 

"Також невідкладно інформуватимемо партнерів про агресивні дії Росії в Азовському морі. Такі дії несуть в собі загрозу безпеці всіх держав Чорноморського регіону, а отже вимагають чіткої реакції міжнародного співтовариства", – додається у повідомленні.

 

Нагадаємо, в неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.