У Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання "мовного питання". Про це заявив представник МЗС Угорщини Тамаш Менцер.
"Жодної угоди не було укладено щодо освітнього закону, Україна і надалі не виконує рекомендації Венеційської комісії", – наголосив він.
При цьому Менцер повторив точку зору свого уряду, яка полягає в тому, що Україна не може вводити в дію закон про освіту доти, доки не узгодить усі питання мовно-освітньої статті з нацменшинами, включно з угорською.
"Ми тішимося, що, за певними ознаками, ці консультації незабаром розпочнуться. Угорці Закарпаття можуть розраховувати на повну підтримку уряду Угорщини", — зазначив представник угорського відомства.
Менцер зауважив, що наразі рано говорити про зміну позиції офіційного Будапешта, згідно з якою, Угорщина блокуватиме міжнародні ініциативи Києва до того моменту, поки не буде досягнуто угоди з усіх питань освітнього закону між українською владою та угорцями Закарпаття.
Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання "мовного питання".
Нагадаємо, 11 грудня 2017 року Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".
Зазначимо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.