У разі залучення міжнародних судів до розслідування авіакатастрофи "Боїнга" Міжнародних авіаліній України в Ірані, може знадобитися від 5 років для його закінчення. Про це розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".
"Я точно не хотів би називати будь-яких часових орієнтирів, хоча чудово розумію, що суспільство чекає результат на вчора. Значною мірою все залежить від наявності політичної волі іранської сторони. Якщо ми подивимось на аналогічну практику розслідування інших авіаційних катастроф, згадаємо, наприклад, ситуацію зі збиттям над Чорним морем російського літака, на борту якого перебували громадяни Росії і Ізраїлю, процес врегулювання тривав близько 2 років. Якщо ми говоримо про можливість використання міжнародних судів, то там нижня планка починається з позначки 5 років", – повідомив Єнін.
При цьому він підтвердив, що ситуацію можна врегулювати в досудовому порядку.
Нагадаємо, 30 липня у Києві відбувся перший раунд переговорів з делегацією Ірану щодо співробітництва у розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ. 31 липня в МЗС повідомили результати переговорів. Наступний раунд переговорів відбудеться у жовтні.
Раніше офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві заявив, що Тегеран погодився виплатити компенсацію за збитий літак МАУ, водночас щодо компенсації родичам та близьким загиблих громадян України переговори продовжаться.
20 липня у Франції почали вивчати чорні скриньки збитого поблизу Тегерану літака МАУ. 24 липня стало відомо, що розшифровка бортових самописців підтвердила незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера.
Літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752). Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу та список пасажирів.