У МЗС розповіли про складнощі у процесі скасування безвізового режиму з Росією

18 Березня 2016, 13:51

Питання скасування безвізового режиму між Україною і Росією є «дуже чутливим», зважаючи на значну кількість громадян України, які щорічно відвідують РФ і не мають закордонних паспортів. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

За його словами, технічна сторона питання давно опрацьована. 

«Це питання дуже чутливе: зараз на території Росії проживають близько 4 млн українських громадян, за рік перетинають кордон України 4 млн українських громадян і трохи більше одного мільйона російських громадян. Для того, щоб забезпечити цих громадян закордонними паспортами, – це величезна робота. Всього 15-20% українських громадян мають закордонні паспорти для перетину кордону», – сказав він під час години запитань до уряду в п'ятницю в парламенті.

Пристайко зазначив, що технічне забезпечення рішення про скасування безвізового режиму залежить від влади України.

«Це рішення прописане в 1997 році. У зв'язку з письмовою угодою сторін, ця угода втратить чинність упродовж шести місяців, якщо буде прийняте відповідне політичне рішення», – зауважив він.

За словами заступника міністра закордонних справ, процедура скасування безвізового режиму з РФ виглядає наступним чином: «Кабінет міністрів приймає рішення, потім воно передається Російській Федерації і через півроку воно вступає в силу».

Нагадаємо, президент Європарламенту висловив готовність підтримати безвізовий режим для України цьогоріч.