Повідомляється, що призупинено активну фазу проведення антитерористичної операції, головним завданням якої залишається забезпечення периметру безпеки від озброєних сепаратистів та недопущення жертв серед цивільного населення, а МВС та СБУ продовжують реалізацію започаткованої активної кампанії з вилучення нелегальної зброї у населення.
Також наголошується, що Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 17 квітня 2014 року ухвалив розпорядження "Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади". У цьому документі міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено організувати та забезпечити до 1 жовтня 2014 року обговорення відповідних змін до Конституції з залученням органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, громадськості, наукових і ділових кіл.
Також у МЗС нагадали, що ще 1 квітня 2014 року Кабмін затвердив Концепцію реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні, основною ідеєю якої є децентралізація влади в країні, суттєве розширення повноважень територіальних громад, зміна системи управління на обласному та районному рівнях.
Крім того, наголошується, що уряд вже підготував проект закону про амністію учасників масових заворушень у східних областях, що поширюватиметься на тих протестувальників, які здадуть зброю та звільнять захоплені адміністративні будівлі, окрім підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів.
Також, як зазначають у МЗС, парламентська коаліція запропонувала усім політичним силам, представленим у Верховній Раді, підписати Меморандум порозуміння щодо шляхів врегулювання ситуації на Сході України, а в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця відразу після повернення з Женеви 18 квітня провів зустріч з в.о. керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Марком Етерінгтоном та делегацією головуючої в ОБСЄ Швейцарії для обговорення питання залучення ОБСЄ до деескалації ситуації на Сході України відповідно до женевських домовленостей.
Нагадаємо, на переговорах у Женеві Україна, ЄС, США і Росія домовилися про роззброєння сепаратистів і звільнення адміністративних будівель.
Президент США Барак Обама скептично оцінює виконання Росією Женевських домовленостей.
У свою чергу державний секретар США Джон Керрі заявив, що США готові запровадити додаткові санкції проти Росії, якщо вона порушить домовленості, досягнуті у Женеві.
На думку політичного аналітика Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимира Горбача, домовленості у Женеві – це пауза, яку взяли усі учасники переговорного процесу, щоб спостерігати за реакцією один одного.