У МЗС Росії осоромилися та викликали для надання пояснень посла Франції замість Швейцарії

20 Жовтня 2015, 08:47

Військовий літак Швейцарії у повітряному просторі цієї держави наблизився для ідентифікації до урядового борту Росії, який перевозив голову Держдуми РФ Сєргєя Наришкіна, однак для надання пояснень з цього приводу до МЗС Росії викликали посла Франції. Про це написали російські ЗМІ.

Швейцарська сторона підтвердила, що її військовий літак F/A-18 наблизився до російського лайнеру в швейцарському повітряному просторі в районі міста Білль. За словами офіційного представника відомства Пітера Міндера, військовий літак наблизився до борту, щоб ідентифікувати судно. За його словами, у Швейцарії проводиться близько 100 подібних перевірок на рік.

«Це була стандартна процедура, прийнята у Швейцарії. Нічого незвичайного в цьому немає», – заявив Міндер.

Він пояснив, що зближення з літаком було однією з процедур стандартного поліцейського контролю в повітрі, і ніякої небезпеки для пасажирів літака не виникало.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова пізніше пояснила, що «первинну інформацію про ВПС Франції» російський МЗС отримав від пілота урядового борту.

«Ми стали цю інформацію перевіряти, для чого був викликаний посол Франції в МЗС», – розповіла Захарова. Вона назвала виклик посла Франції «стандартною процедурою» для подібних інцидентів і розповіла, що викликаний посол «взяв певний час для прояснення обставин».

У свою чергу, МЗС Франції спростувало причетність військово-повітряних сил країни до інциденту. Саме там уперше заявили, що літак, який порушив спокій російських делегатів, належить до швейцарських військово-повітряних сил.

Повідомляється, що Наришкін летів на 133-ю Асамблею міжпарламентського союзу.

Як повідомлялося, МЗС Туреччини неодноразово у жовтні викликало посла Росії в Анкарі, щоб висловити йому протест у зв'язку з порушенням турецького кордону російським військовим літаком.