Водночас, за словами речника МЗС Євгена Перебийноса, заступник генпрокурора із проханням про візову підтримку до відомства не звертався. А шенгенські погрози в МЗС попросили відкласти до рішення суду у справі про вбивство Щербаня.
"Цей член Європейського парламенту, голова комітету, очевидно, раніше за захисників встиг ознайомитися з деталями справи. І раніше за український суд вже дав оцінку. Закликаємо наших партнерів утриматися від політичних оцінок", – заявили у МЗС.
Як повідомлялось, голова комітету Європарламенту з закордонних справ Ельмар Брок не виключає можливості блокування в’їзду в ЄС першому заступнику генпрокурора Ренату Кузьміна.
Відповідаючи на питання, чи розглядає і ЄС застосування санкцій щодо певних українських діячів, Брок відповів:
«Так, ми теж можемо так зробити. У випадку Білорусі та Сирії це вже сталося. І якщо так буде відбуватися далі, то це торкнеться пана Кузьміна. Ми будемо змушені вжити заходів проти тих, хто систематично руйнує принципи правової держави».
Крім цього, він заявив, що світова спільнота не вірить твердженням Кузьміна про причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня.
Нагадаємо, Ренат Кузьмін в оприлюдненому 10 грудня минулого року на офіційному сайті Генеральної прокуратури листі до президента США Барака Обами заявив, що йому анулювали багаторазову п'ятирічну візу в США без пояснення причин.
За словами Кузьміна, Департамент юстиції США за ініціативи деяких американських і українських політиків розробив план з протидії і знищення справи про вбивство депутата і бізнесмена Євгена Щербаня.
10 грудня посол США в Україні Джон Теффт підтвердив, що Кузьміну скасовано американську візу. При цьому він запевнив, що сам Кузьмін знає причину, чому йому було відмовлено у візі, однак його ніхто не збирався заарештовувати.
Пізніше ЗМІ повідомили, що візу Кузьміну скасовано у зв'язку з його неправомірними діями на території США.
В останньому інтерв'ю газеті "Сегодня" Ренат Кузьмін повідомив, що подав документи в посольство США на оформлення візи.