В Україні вітають затвердження Конгресом США Закону «Підтримка української свободи», який створює необхідну законодавчу базу для розширення допомоги Україні та запровадження додаткових санкцій проти РФ. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.
Згідно з заявою, законом, зокрема, передбачається можливість надання Україні військової техніки і послуг, у т.ч. протитанкового озброєння, радарних систем для боротьби з артилерією, тактичних розвідувальних БПЛА, захищених засобів зв’язку, а також допомоги з навчання українських військових. Впродовж 60 днів після вступу в дію Закону президент США має подати до Конгресу перелік необхідного військового майна та послуг, а також розрахунки щодо термінів проведення відповідних робіт. З цією метою Державному департаменту виділяється 350 млн. дол. США, які будуть доступні для використання до кінця 2017 р. (в т.ч. 100 млн. дол. США – у 2015 фінансовому році, а також по 125 млн. дол. США у 2016 та 2017 років).
Як пояснили в МЗС, у бюджеті США також закладаються кошти для надання Україні технічної допомоги в сфері зміцнення енергетичної безпеки та розвитку громадянського суспільства. Для зменшення залежності України від експорту енергоносіїв США допомагатимуть уряду України у розробці середньо- та довгострокових планів з підвищення енергоефективності та виробництва енергії. З цією метою на 2016-2018 фін.рр. передбачені видатки у розмірі 50 млн. дол. США. На розвиток в Україні громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та боротьбу з корупцією передбачено виділити 20 млн. дол. США.
"Ми розцінюємо прийняття Конгресом згаданого закону як чіткий сигнал підтримки з боку американських законодавців та американського народу на адресу України, а також знак солідарності з українським народом у його прагненні самостійно обирати власне майбутнє", – наголосили в МЗС України.
Нагадаємо, 11 грудня Палата представників Конгресу США підтримала законопроект №2828 "Акт у підтримку свободи України – 2014". Згодом стало відомо, що Конгрес виключив із законопроекту пункт про надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО.
Як відомо, відповідний закон набирає чинності після підписання президентом США.