У МЗС прокоментували інформацію про депортацію 21 українця з Польщі

17 Серпня 2017, 13:00

Міністерство закордонних справ України з’ясовує ситуацію щодо повернення 21 українця з Польщі через нібито порушення правил перебування у країні. Про це повідомив начальник управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич, передає УНІАН.

На даний час український консул з’ясовує правові підстави, характер і обставини справи. За словами Кирилича, ситуація незрозуміла, оскільки йдеться про інформацію з повідомлень у ЗМІ.

"Ми не маємо поки що підтвердження компетентних органів Польщі, які б підтвердили, що в тому чи іншому воєводстві стільки-то громадян України виявлено, які незаконно перебували, скажімо, поза межами періоду чи проміжку часу, який визначався їхньою Шенгенською візою", – сказав Кирилич.

Він також зауважив, що має бути з’ясовано, чи мали вони дозвіл на працю та з яких причин були затримані. "Це все поки що медійно, офіційного підтвердження ми не маємо", – додав Кирилич.

Нагадаємо, ​телерадіокомпанія Yle повідомила про зникнення у Фінляндії 37 українців та трьох громадянин Естонії, які приїхали до країни на збір ягід. У департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України констатували, що проблема із встановленням їх місцезнаходження пов'язана з відсутністю їх прізвищ і номерів телефонів. 

Згодом начальник управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич повідомив, що зазначена група осіб – 20 громадян – знайшли інше місце роботи, а ще 17 вирішили повернутися до України.