У МЗС повідомили, скількох кримських татар за два роки незаконно перемістили з окупованого Криму до РФ

23 Січня 2018, 10:20

На території окупованого Криму постійно збільшується кількість громадян України, зокрема з числа представників кримськотатарського народу, затриманих нелегітимними російським органами за обвинуваченнями у "тероризмі", "екстремізмі" та "диверсійній діяльності". Про це йдеться в офіційній відповіді Міністерства закордонних справ (МЗС) на інформаційний запит Тижня.

 

"Упродовж 2016-2017 років з території окупованого Криму в Росію були незаконно переміщені 10 кримських татар, обвинувачених окупаційним режимом за сфабрикованими справами у «здійсненні терористичної діяльності та причетності до терористичної організації». На сьогоднішній день четверо з цих громадян України – Зейтуллаєв, Сайфуллаєв, Ваітов, Прімов – незаконно засуджені і відбувають покарання на території РФ", – йдеться у повідомленні.

 

У МЗС нагадали, що у січні 2018 року у Ростові-на-Дону має розпочатися судовий процес за черговою сфабрикованою справою щодо громадян України Еміра Усеіна Куку, Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Арсена Джеппарова, Рефата Алімова та Енвера Бекірова, які також обвинувачуються у «здійсненні терористичної діяльності та причетності до терористичної організації».

 

"Справи згаданих громадян України перебувають на контролі в МЗС та закордонних установах України в РФ, вживаються заходи консульського реагування", – додали у відомстві.

 

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з незаконним переміщенням до Російської Федерації фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір".