У МЗС порахували, що для демаркації кордону потрібно п’ять років

15 Листопада 2011, 17:06

«Ми провели минулого місяця засідання спільної комісії у Чернігові, вперше виїхали на місцевість у район точки стику трьох кордонів – України, Росії та Білорусі. Там ми провели і зустріч експертів трьох держав з визначення і юридичного оформлення цієї точки стику. В принципі ми її визначили, і зараз будемо вирішувати, яким чином її позначити, а також ведемо перемовини щодо визначення термінів підготовки відповідних тристоронніх документів», – розповів Осаволюк.

«Якщо у нас буде йти все нормально, і цьому процесу буде приділятися така ж увага, яка приділяється сьогодні, якщо буде відповідний настрій у наших російських партнерів, то протягом 5 років ми могли б цей процес завершити», – заявив він.

Точну суму, закладену в бюджеті України 2012 року, на демаркацію кордону на всіх ділянках назвати Осаволюк не зміг, «оскільки ціла низка міністерств і відомств залучені у цей процес і фінансування розподілено між цими структурами».

«В цілому, це в межах до 10 млн грн. Головним виконавцем демаркаційних робіт буде Держслужба геодезії і картографії, а також Агентство земельних ресурсів України», – заявив Осаволюк.

Нагадаємо, 1 листопада Україна і Росія погодили місце установки першого прикордонного знаку на українсько-російському державному кордоні в рамках робіт з демаркації.

А наприкінці жовтня в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви" прем'єр Микола Азаров заявив, що Росія і Україна практично домовилися про морський кордон, залишилися лише окремі спірні моменти.

98