У МЗС Польщі відреагували на мотопробіг “путінських байкерів”

28 Квітня 2017, 23:52

Польські прикордонники прийматимуть остаточне рішення щодо того, чи в'їдуть на територію країни “Нічні вовки”, які напередодні вирушили з мотопробігом країнами східної Європи до Берліна. Про це повідомили в МЗС Польщі.

“До МЗС та інших офіційних органів польської держави до цього часу не надходило прохання посольства Російської Федерації у Варшаві про поліцейський супровід чи іншого роду логістичну підтримку у зв'язку із запланованим перебуванням на території РП чи проїзду польською територією учасників мотопробігу з нагоди 72-річчя перемоги у Другій світовій війні. У зв'язку з цим, відповідні польські органи не мають формальних підстав надати чи не надати згоду на в'їзд і перебування на території РП учасників події”, – йдеться у заяві польського зовнішньополітичного відомства.

У МЗС підкреслили, що у попередні роки Польща не блокувала проїзд до країни мотоциклістам, які прагнули вшанувати пам'ять жертв на кладовищах у Польщі “за умови виконання ними усіляких формальних вимог”.

Дивіться також: «Хірург і волкі не потрапили до Гейропи». Карикатури і фотожаби на російських байкерів

Як наголошується, польська історична традиція передбачає повагу до усіх жертв і загиблих, як і місць їх поховання.

“Одночасно ми рішуче виступаємо проти усіляких дій, які мають на меті використання такого роду річниць і пов'язаних з ними урочистостей, а також місць поховань на території Польщі жертв і загиблих, для здійснення антипольської агітації, яка спирається на наратив, що ставить під сумнів історичні факти і дії, які поширюють антагонізм між народами”, – йдеться в заяві МЗС РП.

Підкреслюється, що рішення про можливий в'їзд на територію Польщі конкретних осіб приймає Прикордонна служба на підставі оцінки щодо ситуації з безпекою і публічного порядку.

Мотоциклісти наближеного до Кремля націоналістичного байкерського клубу “Нічні вовки” напередодні вирушили з Москви мотопробігом до Берліна. Їхній шлях лежить через території Росії, Білорусі, Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Німеччини. Мотопробіг має завершитися 9 травня у Берліні.

Як відомо, в 2015 та 2016 роках “Нічні вовки” мали проблеми з перетином кордону низки європейських країн, зокрема Польщі. У країні два роки поспіль відмовляли у в'їзді байкерам, аргументуючи своє рішення загрозою безпеці.