У МЗС Польщі прокоментували скандальну заяву глави Європарламенту

20 Грудня 2015, 19:09

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський прокоментував слова голови Європарламенту Мартіна Шульца щодо "ознак державного перевороту" в польських політичних подіях. Свою думку він висловив в інтерв'ю.

«Я не очікую від пана Шульца будь-якої співпраці. Це малоосвічена людина, яка погано розбирається в політичному світі. Очевидно, йому донесли, що у Польщі в результаті виборів ганебної поразки зазнали ліві політичні сили, тому він вважає, що це ненормальна ситуація, і що слід у зв'язку з цим протестувати. На жаль, у багатьох західних колах той факт, що ліві могли не виграти, а вже тим більше не потрапити в парламент, розглядається як величезна трагедія», – зазначив Ващиковський.

Він також висловив негативну думку про критичні стосовно Польщі публікації в західній пресі.

«Образ, створюваний ЗМІ, є помилковим. У деяких західних виданнях, звичайно, з'являються критичні статті або проплачені політиками польської опозиції, або написані кореспондентами, які читають тільки Gazeta Wyborcza. А світ взагалі цим не живе», – сказав глава МЗС Польщі.

«Усі, хто знайомий із ситуацією в нашій країні, знають, що тут пройшли нормальні вибори, прийшов час природного прийняття влади і держустанов. Не існує єдиної моделі демократії, навіть у Європі. Є держави, де взагалі немає Конституційного суду, а відповідність Конституції оцінюють, наприклад, суди. Ця істерика створюється спеціально. На жаль, до неї підключилися деякі зарубіжні ЗМІ, деякі політики – такі, як пан Шульц. Шкода, що у внутрішній боротьбі в Польщі, не зумівши перемогти в політичному змаганні, опозиція підключає іноземні ЗМІ. Це суперечить польським державним інтересам», – підкреслив Ващиковський.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Беата Шидло зажадала вибачень від голови Європарламенту, за некоректні висловлювання щодо політичної ситуації в Польщі. Крім цього, спікер польського Сейму Марек Кухцінський 9 грудня вислав листа до Шульца, в якому закликав ЄС  до неупередженості та помірності в оцінках ситуації в Польщі.

Нагадаємо, раніше Шульц зазначив, що останні події в Польщі «мають характер державного перевороту».