У МЗС пояснили, що біометричні паспорти не скасовують візи

31 Грудня 2014, 12:48

Громадяни України зможуть подорожувати до держав шенгенської зони без віз із використанням біометричного паспорта лише після прийняття Європейською Комісією висновку про виконання Україною усіх критеріїв другої фази Плану дій та після прийняття Радою ЄС та Європейським Парламентом рішення про вилучення України з переліку держав з візовим режимом в’їзду. Про це повідомили у Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України.

У МЗС зазначили, що відомство та інші причетні органи влади здійснюють комплексну роботу для виконання одного з пріоритетів у відносинах між Україною та ЄС – запровадження безвізового режиму для поїздок громадян України до держав ЄС.

У повідомленні наголошується, що важливим елементом другого етапу Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для громадян України стане запровадження «біометричних» закордонних паспортів, видавати які розпочнуть у січні 2015 року.

Разом з тим, подорожувати до держав шенгенської зони без віз із використанням біометричного паспорта громадяни України зможуть лише після прийняття Європейською Комісією висновку про виконання Україною усіх критеріїв другої фази Плану дій та після прийняття Радою ЄС та Європейським Парламентом рішення про вилучення України з переліку держав з візовим режимом в’їзду та включення України до переліку країн, громадяни яких не потребують віз для короткострокових (до 90 днів) поїздок до держав-учасниць Шенгенської угоди.

"Звертаємо увагу на те, що паспорти громадянина України для виїзду за кордон, оформлені та видані до 1 січня 2015 р., є чинними протягом строку, на який їх було видано, і замінювати їх на нові «біометричні» немає необхідності. Громадяни України, у дійсних закордонних паспортах попереднього зразка яких є дійсна шенгенська віза, зможуть в’їжджати до ЄС, використовуючи ці документи", – додали в МЗС.

Як відомо, з 1 січня 2015 року Державна міграційна служба України розпочне оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон.