У МЗС озвучили терміни розгляду в ЄС безвізового режиму для громадян України

4 Серпня 2016, 10:35

Усі відомства Європейського Союзу мають повністю завершити процедуру ухвалення рішень щодо безвізового режиму з Україною вже восени. Про це в телеефірі "5 каналу" повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Ми все-таки залишаємося оптимістами і сподіваємося, що до кінця року це все відбудеться", – заявила вона.

Зеркаль пояснила, що офіційне представлення доповіді з пропозицією підтримати безвізовий режим з Україною у комітеті громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європейського парламенту відбудеться 5 вересня.

Після цього євродепутатам нададуть тиждень для висунення зауважень і пропозицій до цієї доповіді.

"На наступному пленарному засіданні комітету буде розглядатися доповідь разом з урахуванням цих зауважень і пропозицій, які вносилися. Ми сподіваємося, що ця процедура закінчиться до кінця вересня", – сказала вона.

Заступник міністра зазначила, що у кінці вересня комітет громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ повинен ухвалити рішення щодо пропозиції Європейської Комісії щодо надання Україні безвізового режиму. Зеркаль зауважила, що після завершення роботи зазначеного комітету, рішення виноситься для консультацій між Європарламентом, Радою ЄС та Єврокомісією.

"Якщо немає жодних зауважень до законодавчої пропозиції, а ми сподіваємося, що їх не буде, вона приймається на засіданні парламенту. У жовтні є дві сесії, під час яких може бути прийняте це рішення", – сказала вона.

"Це перший тиждень жовтня, і останній тиждень жовтня. Залежно від того, як буде просуватися цей процес, це буде або перший, або останній тиждень. Водночас йде робота в Раді ЄС. За всіма спостереженнями європейських комісарів, вони очікують, що все це буде завершено до кінця жовтня", – додала Зеркаль.

Нагадаємо, 3 серпня президент Петро Порошенко схвалив зміни до законодавства про національні посвідчення особи, зокрема щодо документів, необхідних для безвізового в'їзду до ЄС.