У МЗС обурилися діями чеченського суду у справі Карпюка та Клиха

15 Березня 2016, 08:48

У МЗС опублікували заяву стосовно незаконно утримуваних в Росії громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха. Заяву оприлюднила прес-служба МЗС України.

Причиною стало затягування розгляду справи в російському суді.

«Міністерство закордонних справ України висловлює обурення у зв’язку із свідомим затягуванням  Верховним судом Чеченської Республіки Російської Федерації розгляду сфабрикованої справи проти незаконно утримуваних громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха», – йдеться у тексті.

«Цього разу судове засідання у справі Миколи Карпюка і Станіслава Клиха несподівано перенесено через «термінову»  хворобу головуючого у суді присяжних судді, а дата проведення наступного засідання залишилася невизначеною», – додали у тексті.

МЗС також висловило «рішучий протест» з приводу відмови у доступі до зали суду свідкам з України, представникам преси, волонтерам і рідним обвинувачених, що прибули у супроводі дипломатів Генконсульства України в Ростові-на-Дону для участі у судовому засіданні.

«Зазначені дії російської сторони, а також систематичні відмови у доступі українських консулів до Миколи Карпюка і Станіслава Клиха розцінюємо як правове свавілля, в результаті якого грубо порушується право незаконно утримуваних громадян України на свободу, безпеку, а також справедливий судовий розгляд», – прокоментували такі дії в МЗС.

У міністерстві вимагають від російської сторони усунути наявні перешкоди у відвіданні консульськими посадовими особами України  незаконно утримуваних Карпюка та Клиха і припинити судову розправу над громадянами України.

Як повідомлялося, консулу РФ у Києві вручили ноту протесту через порушення прав українців у Росії.

Нагадаємо, у вересні МЗС уже викликало російського консула через членів УНА-УНСО, яких незаконно судять у Чечні.