У Міністерстві закордонних справ Німеччини порівняли Євромайдан і спробу військового перевороту в Туреччині, пояснивши, чим відрізняються ці події. Відповідна інформація розміщена на сторінці німецького зовнішньополітичного відомства в Twitter у відповідь на коментар одного з користувачів.
Зокрема, дипломати зазначають, що в Україні зміна влади відбулася згідно із законом, а в Туреччині була зроблена спроба путчу. У МЗС також назвали ці події такими, які не підлягають порівнянню.
.@het_pf Warum die Lage in der Türkei nicht mit der in der Ukraine vergleichbar ist, haben wir hier aufgeschrieben: pic.twitter.com/LsGfINLb6P
— Auswärtiges Amt (@AuswaertigesAmt) 1 серпня 2016 р.
У повідомленні вказується, що в лютому 2014 р. тодішній президент України Віктор Янукович у присутності дипломатів Франції, Польщі та Німеччини підписав меморандум про мирне врегулювання кризи, однак через деякий час втік із країни. Разом із ним Україну покинула значна частина міністрів, а спікер парламенту Володимир Рибак склав свої повноваження. Після чого, український парламент, як єдиний легітимний орган влади прийняв рішення про проведення позачергових президентських виборів.
На думку німецьких дипломатів, у Туреччині готувалося створення військової диктатури, танки і літаки були спрямовані проти власного народу.
«Ваше порівняння кульгає, і сильно», – сказано у відповіді МЗС.
Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США.