У МЗС не впевнені, що в Пакистані затримали справжніх убивць українських альпіністів

3 Листопада 2013, 17:17

Під час допитів зловмисники зізналися: вони були одягнені в підроблену поліцейську форму і спочатку планували тільки викрасти іноземців, щоб отримати викуп. Однак під час нападу житель Китаю нібито вчинив опір, після чого терористи і відкрили вогонь.

У МЗС України не впевнені, що пакистанські правоохоронці затримали справжніх убивць альпіністів.

"Підозрювали вже дуже багатьох, тому напевно можна буде повірити у їхню провину лише після судового вироку. Що ж стосується компенсацій сім'ям загиблих, то пакистанська сторона, як і раніше, мовчить", – повідомив в. о. голови департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Нагадаємо, у ніч на 23 червня бойовики напали на туристів на півночі пакистанського Кашміру. Тоді загинули 9 альпіністів, у тому числі троє харків'ян: керівник групи, майстер спорту міжнародного класу Ігор Свергун, а також альпіністи Бадаві Кашаєв і Дмитро Коняєв. Усі троє у складі міжнародної альпгрупи планували підкорити гору Нанга-Парбат.

Відповідальність за теракт узяло на себе одне з пакистанських воєнізованих угруповань. За даними ЗМІ, бойовики були переодягнені у форму прикордонних військ Пакистану.  

Позначки: