«Я не готовий обговорювати це питання, оскільки від того документа, який був прийнятий до реального введення якихось обмежень на видачу віз настільки колосальна різниця, що давайте поживемо-почекаємо», – зазначив Волошин, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.
Він підкреслив, що ключовим пунктом у цьому питанні стане проведення виборів в Україні.
Волошин підкреслив, що за історію відносин України і США був цілий ряд випадків, коли українські громадяни мали проблеми з американськими візами.
«Це не було пов'язано з політикою. Це було пов'язано з тим, що вони були причетні до певних кримінальних формуванням або відмивання грошей. Я думаю, що ми всі як громадяни були зацікавлені, щоб ті, хто в Україні є корупціонерами, мали проблеми. Але політично мотивована видача чи невидача віз – неприйнятна в принципі. Хоча на сьогоднішній день це питання не стоїть», – додав він.
Волошин підкреслив, що МЗС України відома позиція Державного департаменту США з цього питання.
«Представники МЗС Америки заявили, що введення санкцій відносно України ні в якій формі не обговорюється», – сказав він.
Нагадаємо, Сенат США схвалив резолюцію, в якій закликає Державний департамент ввести візові санкції щодо осіб, відповідальних за позбавлення волі Юлії Тимошенко і жорстоке поводження з нею, а також за засудження інших політичних лідерів.
Крім того, Сенат закликав уряд України звільнити Тимошенко, забезпечити їй належний доступ до медичної допомоги, а також провести парламентські вибори справедливо і прозоро, у відповідності зі стандартами ОБСЄ, в якій Україна буде головувати в 2013 році. Сенат США також відзначив, що подальше утримання Тимошенко в тюрмі ставить під загрозу відносини між США і Україною.
Разом з тим, помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Гордон заявив, що США надають перевагу тому, щоб працювати з керівництвом України, а не думати про санкції.