У МЗС назвали одне з пріоритетних завдань України як члена Ради безпеки ООН

16 Жовтня 2015, 07:05

Україна в Раді безпеки ООН намагатиметься ввести правовий механізм притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака рейсу MH17. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, з обранням України непостійним членом до Ради безпеки ООН, порядок денний на засіданнях повинен бути всебічним.

"Ми будемо боротися на Раді безпеки за те, щоб увесь порядок денний стосувався миру у світі, стабільності та світової безпеки. Але там будуть питання, які мають особливе значення для України. І для мене трагедія MH17 є однією із таких справ. Тому що перш за все ми повинні чітко притягнути винних злочинців до правосуддя, і для цього ми повинні мати правовий механізм. Ми потребуємо відповідального, неупередженого та прозорого правового механізму. Що може бути кращим варіантом, ніж схвалення такого механізму Радою безпеки?", – заявив Клімкін.

Читайте також: Членство України в Радбезі ООН допоможе повернути окуповані території – Порошенко

Міністр запевнив, що Україна буде підтримувати усі зусилля міжнародної спільноти для досягнення стабільності та безпеки у світі.

"Ми будемо кращим захисником та стражем Статуту ООН, тому що зараз ми розуміємо велику цінність миру та безпеки", – підкреслив Клімкін.

Як повідомлялося, 15 жовтня держави-члени Організації Об'єднаних Націй під час голосування обрали Україну непостійним членом Ради безпеки ООН.