У МЗС назвали дві ключові теми майбутніх переговорів у “нормандському форматі”

10 Лютого 2017, 00:15

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував зустріч в "нормандському форматі" (Франція, Німеччина, Росія, Україна) на рівні глав МЗС вже на наступному тижні, де мають обговорити тему загострення ситуації в Авдіївки і звільнення заручників.

"Швидше за все на наступному тижні відбудеться міністерська зустріч в рамках "нормандського формату". Я очікую, що новий міністр закордонних справ Німеччини разом з нами, зі мною і з міністром закордонних справ Франції, буде здійснювати тиск на Лаврова. Ми будемо обговорювати яким чином розгорталася російська авантюра в Авдіївці, та як це вплинуло на виконання Мінська. Я вважаю, що це буде однозначно основною темою, а другою темою стане звільнення заручників", – сказав міністр.

Крім того, він визнав, що не очікує, що в результаті зустрічі буде досягнуто суттєвого прогресу.

Читайте також: У МЗС назвали ймовірну дату переговорів у "нормандському форматі" щодо ситуації на Донбасі

"Чого я очікую від цієї зустрічі? З огляду на сьогоднішню позицію Росії, багато чого не очікую. Дуже чекаю тиску на Лаврова з боку нас трьох щодо ситуації з безпекою, дуже розраховую, що ми втрьох зможемо і далі тиснути з питання звільнення заручників і піднімемо питання наших політв'язнів. Чи зможемо ми досягти прогресу щодо "дорожньої карти" Мінська? У мене поки дуже великі сумніви", – зазначив Клімкін.

Нагадаємо, раніше уповноважений уряду ФРН з питань співробітництва з Росією Ґернот Ерлер заявив, що наступного тижня у Бонні можуть відбутися переговори щодо підтримання режиму припинення вогню на Донбасі. За його словами, цю тему буде обговорено на переговорах міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" (Росія, Україна, Франція, ФРН), яка відбудеться в рамках зустрічі Великої двадцятки у Бонні.

У Міністерстві закордонних справ України отримали пропозицію німецької сторони провести найближчим часом засідання "нормандської четвірки" на рівні міністрів закордонних справ

Як відомо, до "нормандського формату" входять чотири країни – Україна, Німеччина, Франція та Росія. У січні канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд і президент РФ Владімір Путін домовилися продовжити "нормандський формат".